Liikuma! Eesti Tervisemess

Eesti keeles rus eng

Eesti Tervisemess - Liikuma! 2020 toimumise aeg ja koht

Laupäeval 19.09.2020, TalTechi Spordihoone saalides ja välialal kell 10-17, sissepääs tasuta.

Eesti Tervisemess – Liikuma! 2019 oli päikseline ja tantsuline!

Laupäeval, 14. septembril teist korda toimunud Eesti Tervisemess – Liikuma! möödus päikselise ilma ja rohke publiku saatel. Vabaduse väljakule oli kohale tulnud rohkem kui 100 tervist toetavat ettevõtet ja spordiklubi.Tervisemessi patroon Ott Kiivikase sõnul on Eesti Tervisemess – Liikuma! inspiratsiooni- ja teadmistepäev kõigile neile, kel liikumise ja terviseteemade vastu huvi on. Tervisemess on koguperesündmus, kuhu on oodatud igaüks, sest siin toimub palju põnevat, harivat ning vajalikku infot jagatakse kõigile.

Tervisemessi pealaval algas päev rahvatantsu saatel ja lõppes suure heategevusliku zumbapeoga. Päeva jooksul sai kuulda tervisenõu Ott Kiivikalt ja noorsportlane Viljar Lipard rääkis oma tulevikuplaanidest. Samuti sai näha beebisid emmede ja issidega võimlemas ning mitmeid teisi põnevaid etteasteid. Spordialas juhtis vägesid Pavo Raudsepp, kes sai omal käel harjutada žongleerimist, kõksida Rivo Vesikuga võrkpalli ja praktiseerida puitplaadi purustamist. 

Tervisemessil sai õppida nii elustamist kui ka elustamisaparaadi kasutamist. Lääne–Tallinna Keskhaigla telgis käis gripi vastu vaktsineerimas üle 50 inimese ja suur hulk inimesi käis tegemas HIV-testi. Regionaalhaigla telgis võeti üle 200 vereproovi, et kontrollida inimeste tervist ja jagati olulist teavet vereloovutamise kohta. Lisaks sai erinevates telkides kontrollida oma kehakoostist ja tervisenäitajaid, nagu vererõhk ja veresuhkur. 

Eesti Tervisemess koostöös seiklusfirmaga 360 kraadi korraldasid Tervisemessil kaasahaarava seiklusmängu, mille käigus tuli orienteeruda vanalinnas, külastades erinevaid punkte ja lahendades ülesandeid. Osales 15 viieliikmelist võistkonda, kes läbisid seikluse käigus kokku üle 65 kilomeetri.

Teistkordselt toimus ka auhinnagala Aasta Tervisetegu 2019, kus pärjati tervisevaldkonnas tegutsevate erialaliitude ja organisatsioonide arvates suuremat tunnustust ja avalikkuse tähelepanu väärivad teod auhinnaga ja tunnustusmärgiga avaliku kasutamise õigusega. Sel korral anti üle 12 auhinda. Lisainfo: www.tervisetegu.ee

Eesti Tervisemess tänab kõiki osalejaid ja koostööpartnereid hariva ja meeleoluka sündmuse eest. 

Merle Truubon
Korraldajate nimel
info@tervisemess.ee
www.tervisemess.ee

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.